DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DEPRESJI
Depresja dotyka coraz większej ilości osób. Sprzyja jej stres i niezadowolenie z siebie i życia. Każdy może zachorować na depresję. Naucz się rozpoznawać depresję i jej zaradzać.Jesteś tutaj: Główna> Artykuły> Depresja - objawy i rodzaje
DEPRESJA I JEJ RODZAJE
Definicja. Depresja może być opisana, jako stan odczuwania beznadziei, bezwartościowości, rozpaczy, nieszczęścia i smutku.TYPY DEPRESJI
Ogólnie depresję dzielimy na:Depresję egzogenną czasem nazywamy depresją sytuacyjną, ponieważ jej przyczyny są zewnętrzne, np. utrata bliskiej osoby.
Natomiast depresja endogenna nie jest wywołana żadnym wydarzeniem. Jej przyczyną może być zaburzenie równowagi chemicznej w mózgu, choroba psychiczna lub niedobory składników żywieniowych.
OGÓLNE OBJAWY POWAŻNEJ DEPRESJI

Jest wiele objawów poważnej depresji. Mogą to być:
OBJAWY DEPRESJI ENDOGENNEJ
Typowy zespół objawów, który wskazuje na depresję endogenną to:OBJAWY DEPRESJI EGZOGENNEJ
Typowymi oznakami depresji egzogennej są: problemy ze snem,ZARZĄDZANIE DEPRESJĄ
W przypadku leczenia medycznego depresji stosuje się:Leki stosowane w depresji dzielimy na trzy grupy:
WPŁYW DEPRESJI NA ZDROWIE
Depresja charakteryzuje się obniżeniem nastroju, uciskiem w klatce piersiowej i zaburzeniem rozmaitych cyklów biologicznych (głód, pragnienie, cykle płciowe).Ludzie cierpiący na to schorzenie doznają również ziębnięcia kończyn, napadów potliwości, fal gorąca lub dreszczy. Jest to poważna i niestety coraz częściej występująca w społeczeństwie choroba.
Obniżenie nastroju w postaci depresji ma negatywny wpływ na zdrowie. Zwiększa także umieralność wśród pacjentów.
Według Simonsa stan ten jest istotnym czynnikiem ryzyka wystąpienia wylewu krwi do mózgu (1998). Potwierdził to w tym samym roku w swoich badaniach Everson.
Zdaniem Forda (1998) oraz Pennixa (1998) choroba niedokrwienna mięśnia sercowego jest często skorelowana z występowaniem depresji. Zdaniem Takeidy zaś (1997) depresja obniża aktywność układu immunologicznego, czyli zwiększa podatność na choroby.
Natomiast Kaplan twierdzi, że 30-60% ludzi cierpiących na chorobę wieńcową ma zaburzenia depresyjne.
Zgodnie z badaniami Frasuje i Smitha z 1986 roku występowanie depresji skraca długość życia po zawale. Śmiertelność osób z depresją w ciągu 1,5 roku od wystąpienia zawału wynosiła aż 17%, podczas gdy u ludzi zdrowych jedynie 3%. To bardzo wyraźna różnica.
Wyniki eksperymentów Forda, Emmersona i Vogta są z kolei dowodem na to, że osoby depresyjne częściej niedomagają na chorobę niedokrwienną serca.
Natomiast według badań z 1970 roku ryzyko zgonu spowodowanego czynnikami kardiologicznymi osób chorych na depresję jest większe o około połowę w porównaniu ze zdrową częścią populacji.
Barefoot zaś prowadził badania nad wpływem depresji na zdrowie człowieka około 27 lat. Na ich podstawie przekonuje, że osoby z depresją częściej doznają zawału mięśnia sercowego.
Depresja zwiększa ryzyko występowania różnych chorób. Ponadto powoduje wyraźne niekorzystne zmiany w psychice i zachowaniu. Ważną sprawą jest więc jej zwalczanie i stosowanie odpowiedniej profilaktyki. Istotną rolę odgrywa tu odpowiedni rodzaj psychoterapii, zwłaszcza takich, które uczą radzenia sobie z problemami dnia codziennego.
Leczenie farmakologiczne zwykle nie przynosi spodziewanego trwałego efektu (chorzy z depresją zwykle muszą zażywać leki do końca życia).
Osoby z depresją muszą nauczyć się wyrażania swoich emocji w sposób konstruktywny oraz stosownego określania celów życiowych, do których mogłyby dążyć. Najważniejszą umiejętnością, której powinni się oni nauczyć jest jednak po prostu odnajdowanie radości życia.
Dowiedz się więcej o depresji i domowych metodach pomagania sobie w depresji z darmowego kursu internetowego
PRZECIW DEPRESJI
Zapraszamy.
Do góry
Zapraszamy.
Luty 26, 2018
Obserwuj nasze konta: